Be-politan
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

εγκυμοσύνη και κιλά

+11
airstrumfita
Solitaire
marmite
silk
mrs2be
Depi
Invisible
vanessa
diaki
ninette
boufla
15 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και κιλά

Δημοσίευση από mrs2be Τετ Ιαν 19, 2011 6:55 am

Solitaire έγραψε:-Πειράζει που εγώ το συγκεκριμένο φόρεμα το φόρεγα άνετα μέχρι τον 7ο μήνα της εγκυμοσύνης μου?( αν το είχα λέμε)
-Πειράζει που σε 2 βδομάδες ξαναμπήκα σε όλα μου τα παντελόνια -βασικά δεν είχα αλλάξει παντελόνια (εκτός 2-3 της εγκυμοσύνης).
Όταν βγήκα από το μαιευτήριο δεν είχα σκεφτεί να πάρω και άλλο παντελόνι μαζί μου και μου έπεφτε αυτό της εγκυμοσύνης μέχρι τα γόνατα.
Και μετά ξαναφόραγα τα δικά μου.......λίγο ξεκούμπωτα τις 2 πρώτες βδομάδες μέχρι να επανέλθει η μέση μου.

Αλλά εγώ είμαι εγώ......... που τρώω 15 κουβάδες μερέντα και χάνω κιλά αντί να πάρω (και δεν το λέω για αστείο).

οκ με μισούν όλες μου οι φίλες εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 180988 δεν χρειάζεται να με γλωσσοτρώτε κι εσείς επειδή χάνω κιλά στο άψε σβήσε.
Μωρέ sol φαντάσου ότι έμεινα έγκυος 50 κιλά. Στην εγκυμοσύνη πήρα 7 κιλά ( αφού δεν έτρωγα τίποτα από το ζάχαρο) και όταν βγήκα από την κλινική ήμουν 48 κιλά.

Ε! Λοιπόν τα παντελόνια μου με σφίγγουν απίστευτα, η κοιλιά μου πετάγεται σαν σαμπρελάκι, και όταν φοράω στενά φορέματα ξεχωρίζει.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την mrs2be στις Τετ Απρ 06, 2011 8:47 am, 1 φορά
mrs2be
mrs2be

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1214
Ηλικία : 38
Registration date : 05/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και κιλά

Δημοσίευση από marmite Τετ Ιαν 19, 2011 9:35 am

Mrs, θα σου πάρει λίγο καιρό μέχρι να επανέλθει το σωματάκι σου. Καλό θα ήταν να κάνεις όποτε μπορείς μερικές ασκήσεις εδάφους στο σπίτι μόνη σου για την κοιλιά σου. Μην ξεχνάς πως οι μύες της κοιλιάς είχαν ξεχειλώσει και αδρανήσει τόσο καιρό και χρειάζονται βοήθεια για να επανέλθουν!
marmite
marmite

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3838
Ηλικία : 31
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και κιλά

Δημοσίευση από marmite Τετ Ιαν 19, 2011 9:37 am

mrs2be έγραψε:Ε! Λοιπόν τα παντελόνια μου με σφίγγουν απίστευτα, η κοιλιά μου πετάγεται σαν σαμπρελάκι, και όταν φοράω στενά φορέματα ξεχωρίζει.

Από την άλλη βέβαια, μου ακούγεσαι περισσότερο σαν ανασφαλής και ολίγον υστερική με τα κιλά της, παρά για κοπέλα που δεν έχει επανέλθει το σώμα της. Άκου ξεχωρίζει από τα στενά φορέματα! αχαχαχαχαχαχα εμένα ξεχωρίζει από τα στενά φορέματα και δεν έχω κάνει γέννα και έχω και γράμμωση στην κοιλιά! Συγκεντρώσου σε παρακαλώ και άσε τις χαζομάρες που σκέφτεσαι!
marmite
marmite

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3838
Ηλικία : 31
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και κιλά

Δημοσίευση από mrs2be Πεμ Ιαν 20, 2011 6:37 am

Βασικά νομίζω ότι είμαι πολύ λιγουλάκι "υστερική" , όσο πρέπει μωρέ για να μην γίνω τέρας!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την mrs2be στις Τετ Απρ 06, 2011 8:50 am, 1 φορά
mrs2be
mrs2be

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1214
Ηλικία : 38
Registration date : 05/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και κιλά

Δημοσίευση από Depi Δευ Ιαν 24, 2011 8:00 pm

Είστε με τα καλά σας...συζητάτε για κιλά μετά από γέννα?????? Εγώ με βλέπω στον καθρέφτη και κλαίω με λυγμούς....είμαι σαν τη χοντρή του θησαυρού 20 κιλά πάνω από το κανονικό μου και κάνω δίαιτα από την πρώτη μέρα που γύρισα από το μαιευτήριο..προσεκτικά βέβαια μην μου κοπεί και το γάλα....όχι σε παντελόνι δεν μπαίνω....όχι η κοιλιά περίδρομος που λένε....είμαι λαπάς...κυτταρίτιδα και στο μάγουλο.......βυζιά τούμπανο.....τομή...τομάρα......και κορμί ΤΡΟΜΑΡΑ......μπούτια απαίσια και τρισάθλια....κοιλιά λαπάς....τί να λέμε τώρα..αν δεν αναγνώριζα τη μούρη μου στο  καθρέφτη άνετα με περνούσα για άλλον άνθρωπο.....σαν αυτές που έβλεπα στο δρόμο κι έλεγα από μέσα μου...μπράβο κοριτσάκι μου..εσύ το τρως όλο το φαί σου..... εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 Icon_redface εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 Icon_redface  εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 Icon_redface
Depi
Depi
Φουσκομαγουλομαμά

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1604
Ηλικία : 42
Τόπος : χρυσό κλουβί
Ασχολίες : οι τρελλές του κλουβιού
Χιούμορ : όξω από το κλουβί
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και κιλά

Δημοσίευση από Depi Δευ Ιαν 24, 2011 8:02 pm

mrs2be έγραψε:Βασικά νομίζω ότι είμαι πολύ λιγουλάκι "υστερική" , όσο πρέπει μωρέ για να μην γίνω τέρας!!!
Είσαι μαρή....είσαι κακιά ...  Razz  Razz γιατί κι εγώ 80 κιλά είμαι και κάνω τάματα να τα χάσω μέχρι το καλοκαίρι γιατί έξτρα λαρτζ ρούχο εγώ..δεν ψωνίζω.......μόνο στα κολάν εγκυμοσύνης χωράω..... εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 370755
Depi
Depi
Φουσκομαγουλομαμά

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1604
Ηλικία : 42
Τόπος : χρυσό κλουβί
Ασχολίες : οι τρελλές του κλουβιού
Χιούμορ : όξω από το κλουβί
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και κιλά

Δημοσίευση από Solitaire Δευ Ιαν 24, 2011 8:24 pm

Να τολμήσω να πω ότι δεν έκανα τίποτε απολύτως από αυτά, γιατί επανήλθα σε χρονο dt σε όλα μου τα ρούχα, χωρίς να πετάγονται κοιλιές και άλλα συναφή?????????? εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 938220 εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 938220 εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 938220 εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 938220 εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 938220
(σιγά με τις ντομάτες λέμε).

Έλα ρε κορίτσια, είναι δυνατόν λεχώνες γυναίκες να σκεφτόσαστε πότε θα επανέλθει το σώμα σας σύντομα?
Γιατί, ποιός σας κυνηγάει?
Ο Mr. ή ο Τήρης λένε κάτι να κατέβω να σπάσω κα΄να κεφάλι?
Solitaire
Solitaire
gossip girl

Αριθμός μηνυμάτων : 1555
Registration date : 01/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και κιλά

Δημοσίευση από mrs2be Τρι Ιαν 25, 2011 11:40 am

Depi έγραψε:Είσαι μαρή....είσαι κακιά ...  Razz  Razz γιατί κι εγώ 80 κιλά είμαι και κάνω τάματα να τα χάσω μέχρ το καλοκαίρι γιατί έξτρα λαρτζ ρούχο εγώ..δεν ψωνίζω.......μόνο στα κολάν εγκυμοσύνης χωράω..... εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 370755
Έλα μωρε Ντεπάκι.......(σλουρπ σλουρπ, σε καλοπιάνω), άμα το βάλεις στόχο θα τα χάσεις!!! Κι εγώ θα ξεκινήσω κοιλιακούς....από σήμερα!!!
luxia έγραψε:εγώ έμεινα έγκυος 51 κιλά, όμως μέχρι να κλείσω τον τέταρτο είχα κατέβει στα 48 λόγω των φριχτών εμετών  εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 36779  εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 36779  εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 36779 και παρόλο που είχα αρχίσει να φουσκώνω απο τον τρίτο, κανείς δεν με έκανε για έγκυο, μέχρι τον έκτο (που η κοιλίτσα άρχισε να ξεχωρίζει απο το στήθος μου  εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 Icon_redface  εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 Icon_redface ) γεννάω 62 κιλά και με το που βγήκαμε είχα χάσει τα 7 και μέσα σε δέκα ημέρες ήμουν 53. μέχρι να σαραντίσω έχασα άλλα 4 (τώρα είμαι 49) μάλλον λόγω θηλασμού και επειδή απο την αρχή είχα περιορισμένο διαιτολόγιο για να μην υποφέρει η μπέμπα απο κολικούς (τελικά δεν τους γλυτώσαμε και τώρα τους παλεύουμε με ομοιοπαθητική, γιατί με τα συμβατικά δεν είδαμε ιδιαίτερη βελτίωση Neutral  Neutral) πάντως mrs μην ανησυχείς για την κοιλιά, υπάρχουν ειδικές ασκήσεις για την λοχεία που μπορείς να κάνεις (εγώ τις ξεκίνησα μετά απο δυο εβδομάδες που γέννησα και η κοιλιά μου έχει σφίξει αισθητά) αν θέλεις, να στις στείλω, είναι ήπιες, δεν σε καταπονούν εννοείται και μπορείς να τις κάνεις όσες φορές την ημέρα θέλεις Smile  Smile πρίν ένα μήνα δεν μπορούσα να μπώ στα skinny jeans m και τώρα κλείνουν όπως πρίν μείνω έγκυος!!!!!!!!!!! θα δείς που με τις συγκεκριμένες ασκήσεις, θα επανέλθουν οι μύες πολύ πιο σύντομα!!!!!!!!! Wink Wink  Wink
Luxia θέλω τις ασκήσεις οπωσδήποτε!!!!!!!ΤΩΡΑ ΑΜΕΣΩΣ!!!!!

Ο Mr δεν λέει τίποτα αλλά νομίζω λέει το βλέμμα του όταν κοιτάει την κοιλιά και το στήθος μου.
Με κοιτάει και τον ρωτάω άγρια " Τί????"
Και απαντάει " Τίποτα τι?? "
Αλλά το ξέρω εγώ αυτό το τίποτα!!!
Και άντε η κοιλιά οκ, το στήθος χάλασε και άδικα ρε γαμώτο.Ούτε μήνα δεν έφαγε ο μπέμπης!!
mrs2be
mrs2be

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1214
Ηλικία : 38
Registration date : 05/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και κιλά

Δημοσίευση από vanessa Τρι Ιαν 25, 2011 3:52 pm

Τι παθαίνει δλδ το στήθος ακριβώς ????????????

Καλέ λογικό είναι μετά από τέτοιες αλλαγές να θέλει κάποιο διάστημα να επανέλθει το κορμί. Ντοντ πανικ.




vanessa
vanessa
Αρχηγοντίβα...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3417
Ηλικία : 34
Τόπος : Stin kosmara mou...
Ασχολίες : Polla kai diafora
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και κιλά

Δημοσίευση από marmite Τρι Ιαν 25, 2011 6:37 pm

Ε καλά, παιδί έκανες mrs, δεν πήρες 2 κιλά λόγω γιορτών! Μην κάθεσαι να ασχολείσαι με το αν το στήθος είναι πιο πεσμένο η πιο πρησμένο ή δεν ξέρω γω τι, ή αν η κοιλιά είναι πιο μαλακή, ή πιο χαλαρή. Ήμαρτον δηλαδή ολόκληρο παίδαρο έχεις ρε mrs! Μην χάνεις την ουσία!
marmite
marmite

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3838
Ηλικία : 31
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και κιλά

Δημοσίευση από airstrumfita Τρι Ιαν 25, 2011 10:07 pm

pes ta re marmitaki,pes ta,tha me trelanetai edw mesa?
airstrumfita
airstrumfita

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5378
Ηλικία : 33
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και κιλά

Δημοσίευση από resident Τρι Ιαν 25, 2011 11:06 pm

ψυχραιμια κοριτσια,κοτζαμ παιδι κανατε.Και το στηθος θα κρεμασει κι η κοιλια θα ειναι χαλια(εστω στην αρχη).Εννια μηνες ολο το σωμα 'φουσκωνε',δεν μπορει να επανελθει σε μια στιγμη!
resident
resident

Αριθμός μηνυμάτων : 778
Registration date : 05/12/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και κιλά

Δημοσίευση από mrs2be Τετ Ιαν 26, 2011 8:42 am

Καλά εννοείται ότι ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ!!!Απλά τα λεω για να τα λέω.Απλά σαν γυναίκα θες να είσαι και λίγο καλά με τον εαυτό σου. Σε καμία περίπτωση όμως δεν θα το άλλαζα με τίποτα,ακόμη κι αν γινόμουν ολόκληρη σαν σκασμένη σαμπρέλα!! Ένα χαμόγελο φτάνει για να νιώσεις σαν την Ζιζέλ!!!
mrs2be
mrs2be

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1214
Ηλικία : 38
Registration date : 05/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και κιλά

Δημοσίευση από iguanna Δευ Φεβ 07, 2011 2:46 pm

Τώρα είδα αυτό το θεματάκι, να σας ζήσουν τα μπεμπίνια σας αλλά δεν αντέχω να μην εκνευριστώ που ανησυχείτε για το πώς είναι τα βυζιά σας! Μην είστε αχάριστες βρε κορίτσια!
iguanna
iguanna

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1634
Ηλικία : 42
Τόπος : Αθήνα
Registration date : 22/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και κιλά

Δημοσίευση από diaki Τρι Φεβ 08, 2011 6:29 am

Vre igu, i ginaika apo ti stigmi pou ginetai mana, den pavei na einai ginaika kai na thelei na niwthei gunaika! Kai kala kanoun ta koritsia, mou ti spaei na vlepw ginaikes me to pou gennisoun na ntinontai-ferontai sa gries!
diaki
diaki
Παντέλενα

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4040
Ηλικία : 35
Registration date : 21/07/2008

http://xavale.to-relax.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και κιλά

Δημοσίευση από AngelWitch Παρ Φεβ 11, 2011 1:58 pm

αυτο ακριβως...
AngelWitch
AngelWitch

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2496
Ηλικία : 43
Τόπος : dreamland!!!
Ασχολίες : ypnos!
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 Empty ...

Δημοσίευση από boufla Κυρ Φεβ 13, 2011 11:21 am

to mitriko enstikto nomizw oti erxetai kapws prwto se sxesi me tin thylikotita opws kai na to kanoume.
boufla
boufla

Αριθμός μηνυμάτων : 2302
Registration date : 23/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και κιλά

Δημοσίευση από Depi Σαβ Μάης 07, 2011 5:00 pm

Σήμερα έγινε 4 μηνών ο μπέμπης κι εγώ έχασα συνολικά 22 κιλά!!! Άλλα 8 και θα πάω να φάω ένα σουβλάκι και μία κομματάρα τσουρέκι από τα Μαξ Πέρι τεράστιο!!!! Επίσης νομίζω ότι έχω κοντύνει κατά τουλάχιστον 10 εκατοστά μετά από τη γυμναστική αυτής της εβδομάδας όπου εστιάσαμε στα ποδαράκια......Υ Π Ο Φ Ε Ρ Ω ! ! ! εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 370755
Depi
Depi
Φουσκομαγουλομαμά

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1604
Ηλικία : 42
Τόπος : χρυσό κλουβί
Ασχολίες : οι τρελλές του κλουβιού
Χιούμορ : όξω από το κλουβί
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 Empty Απ: εγκυμοσύνη και κιλά

Δημοσίευση από vanessa Σαβ Μάης 07, 2011 7:31 pm

Ντεπούλα μπράβο!!!!!!!!!!!!

22 κιλά  rolleyes

Αν τυχόν ποτέ γίνω μανούλα στείλε μου σε παρακαλώ την δίαιτα να την έχω καβάντζα!
vanessa
vanessa
Αρχηγοντίβα...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3417
Ηλικία : 34
Τόπος : Stin kosmara mou...
Ασχολίες : Polla kai diafora
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 Empty ...

Δημοσίευση από taso$_G Κυρ Μάης 08, 2011 8:19 am

Depi έγραψε:Σήμερα έγινε 4 μηνών ο μπέμπης κι εγώ έχασα συνολικά 22 κιλά!!! Άλλα 8 και θα πάω να φάω ένα σουβλάκι και μία κομματάρα τσουρέκι από τα Μαξ Πέρι τεράστιο!!!! Επίσης νομίζω ότι έχω κοντύνει κατά τουλάχιστον 10 εκατοστά μετά από τη γυμναστική αυτής της εβδομάδας όπου εστιάσαμε στα ποδαράκια......Υ Π Ο Φ Ε Ρ Ω ! ! ! εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 370755
Ναι αλλά μετά που σαν θεά από όπου περνάς θα τρίζουν τα πεζοδρόμια; δεν αξίζει τον κόπο; το καλό θέλει λίγο κόπο, μετά το απολαμβάνεις, keep up the good work εγκυμοσύνη και κιλά - Σελίδα 2 Icon_flower
taso$_G
taso$_G
Κόντρα στο ρεύμα
Κόντρα στο ρεύμα

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3573
Registration date : 10/05/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης