Be-politan
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!!

+3
Invisible
ninette
AngelWitch
7 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!!

Δημοσίευση από blossom Τρι Ιαν 12, 2010 12:11 pm

Έλα εντάξει όλα τα είδη έχουμε έναν κοινό πρόγονο!Τέλος! Razz
blossom
blossom

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2321
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!!

Δημοσίευση από ninette Τρι Ιαν 12, 2010 1:36 pm

Διαβαζω ενα καταπληκτικο βιβλιο που σας το προτεινω ανεπιφυλακτα, λεγεται μικρη ιστορια περι παντων (σχεδον) του Bill Bryson. Ο τυπος λοιπον παραθετει ενα αστειο περιστατικο που ελαβε χωρα στην Οξφορδη αν θυμαμαι καλα οταν εγινε μια παρουσιαση του βιβλιου του Δραβινου περι της εξελιξης τοων ειδων. Ο Δαρβινος δεν ηταν εκει, ηταν ομως πολλοι υποστηρικτες του, αναμεσα τους ενας πολυ σοβαρος και σπουδαιος επιστημονας, ο Huxley. Παιρνει λοιπον το λογο σε καποια φαση ενας παπας και τελειωνοντας αυτα που ειχε να πει, γυρναει στο Hyxley και του λεει: 'Εσεις καταγεστε απο τους πιθηκους απο τη μερια της μητερας σας η του πατερα σας;' Οπως καταλαβαινετε επακολουθησε ο κακος χαμος. Πιαστηκανε στα χερια ολο το αμφιθεατρο μαζι, βριστηκανε, γυναικες λιποθυμουσανε και ουτω καθεξης. Μακρα λοιπον η διαμαχη απο που καταγομαστε..

Ασχετο λιγακι, αλλα οκ, ο,τι γραψαμε εδω off topic ειναι Razz
ninette
ninette

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5148
Ηλικία : 33
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!!

Δημοσίευση από taso$_G Τρι Ιαν 12, 2010 2:39 pm

Εγώ το χω ψάξει Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!! - Σελίδα 2 264740
Από την μεριά του πατέρα μου καταγωγή από τον Hommo Caniballus και απ την μεριά της μάνας μου τον Hommo Hexogeinus Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!! - Σελίδα 2 Icon_razz
taso$_G
taso$_G
Κόντρα στο ρεύμα
Κόντρα στο ρεύμα

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3573
Registration date : 10/05/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!!

Δημοσίευση από Solitaire Τετ Ιαν 13, 2010 10:40 am

Και απ΄ότι φαίνεται υπερίσχυσε το γονίδιο του μπαμπά Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!! - Σελίδα 2 45998
Solitaire
Solitaire
gossip girl

Αριθμός μηνυμάτων : 1555
Registration date : 01/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!!

Δημοσίευση από taso$_G Τετ Ιαν 13, 2010 1:56 pm

Τώρα που το λες, μάλλον πρέπει να έχουμε και κάποιο κοινό πρόγονο Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!! - Σελίδα 2 Icon_razz Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!! - Σελίδα 2 Icon_razz
taso$_G
taso$_G
Κόντρα στο ρεύμα
Κόντρα στο ρεύμα

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3573
Registration date : 10/05/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!!

Δημοσίευση από Solitaire Τετ Ιαν 13, 2010 2:03 pm

Εγώ προέρχομαι από τους Hommo Hystericous (και από τις 2 πλευρές)............. και μετά έσπασε το καλούπι, όπότε δεν είμαστε συγγενείς.
Solitaire
Solitaire
gossip girl

Αριθμός μηνυμάτων : 1555
Registration date : 01/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!!

Δημοσίευση από taso$_G Τετ Ιαν 13, 2010 2:39 pm

Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!! - Σελίδα 2 68892

Οι γονείς σου το ξέρουν;
taso$_G
taso$_G
Κόντρα στο ρεύμα
Κόντρα στο ρεύμα

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3573
Registration date : 10/05/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!!

Δημοσίευση από Solitaire Τετ Ιαν 13, 2010 2:48 pm

Είμαι υιοθετημένη (από ταινία του Ξανθόπουλου)
Solitaire
Solitaire
gossip girl

Αριθμός μηνυμάτων : 1555
Registration date : 01/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!!

Δημοσίευση από taso$_G Τετ Ιαν 13, 2010 2:57 pm

Απο Σκανδιναβούς τσιγγάνους ; Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!! - Σελίδα 2 Icon_razz
taso$_G
taso$_G
Κόντρα στο ρεύμα
Κόντρα στο ρεύμα

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3573
Registration date : 10/05/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!!

Δημοσίευση από AngelWitch Τρι Μαρ 23, 2010 6:48 am

AngelWitch
AngelWitch

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2496
Ηλικία : 43
Τόπος : dreamland!!!
Ασχολίες : ypnos!
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!!

Δημοσίευση από ninette Τρι Μαρ 23, 2010 8:15 am

nice, thanks!
ninette
ninette

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5148
Ηλικία : 33
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!!

Δημοσίευση από buttercup Τρι Μαρ 23, 2010 8:41 am

taso$_G έγραψε:Να το πω φωναχτά μπας και εισακουστεί; Η απόρριψη της θεωρίας της εξέλιξης δεν σημαίνει ντε και καλά την αποδοχή της θεοκρατικής δημιουργίαααααας
Προσωπικά δέχομαι ως πολύ πιθανή την ύπαρξη δημιουργού ή δημιουργών της ζωής στην γη, δεν ξέρω ποιοι είναι αυτοί και τι επιδίωκαν, εκ του αποτελέσματος πιθανολογώ ότι μάλλον ότι κι αν επιδίωκαν έχει αποτύχει . Δεν έχω την ανάγκη θεοκρατικής πίστης, αλλά και ούτε και τον ασπασμό μιας διάτρητης θεωρίας για να στηρίζω τις υπαρξιακές μου αναζητήσεις.
Ουδείς "επιστήμων" και ουδεμία "επιστήμη" δεν μπορούν να διεκδικούν θέση ισόθεων, άρα μπορώ να αμφισβητώ τα πάντα.
Μου αρέσουν οι εκδρομές σε άγνωστα και απάτητα μέρη, άσχετο αλλά σχετικό Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!! - Σελίδα 2 Icon_razz

δημιουργιστής... προσωπικά τους θεωρώ χειρότερους από τους θεούσους.
buttercup
buttercup

Αριθμός μηνυμάτων : 100
Registration date : 19/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!!

Δημοσίευση από buttercup Τρι Μαρ 23, 2010 8:43 am

ninette έγραψε:Διαβαζω ενα καταπληκτικο βιβλιο που σας το προτεινω ανεπιφυλακτα, λεγεται μικρη ιστορια περι παντων (σχεδον) του Bill Bryson. Ο τυπος λοιπον παραθετει ενα αστειο περιστατικο που ελαβε χωρα στην Οξφορδη αν θυμαμαι καλα οταν εγινε μια παρουσιαση του βιβλιου του Δραβινου περι της εξελιξης τοων ειδων. Ο Δαρβινος δεν ηταν εκει, ηταν ομως πολλοι υποστηρικτες του, αναμεσα τους ενας πολυ σοβαρος και σπουδαιος επιστημονας, ο Huxley. Παιρνει λοιπον το λογο σε καποια φαση ενας παπας και τελειωνοντας αυτα που ειχε να πει, γυρναει στο Hyxley και του λεει: 'Εσεις καταγεστε απο τους πιθηκους απο τη μερια της μητερας σας η του πατερα σας;' Οπως καταλαβαινετε επακολουθησε ο κακος χαμος. Πιαστηκανε στα χερια ολο το αμφιθεατρο μαζι, βριστηκανε, γυναικες λιποθυμουσανε και ουτω καθεξης. Μακρα λοιπον η διαμαχη απο που καταγομαστε..

Ασχετο λιγακι, αλλα οκ, ο,τι γραψαμε εδω off topic ειναι Razz

o Huxley ήταν αγνωστικιστής!
buttercup
buttercup

Αριθμός μηνυμάτων : 100
Registration date : 19/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!!

Δημοσίευση από taso$_G Τρι Μαρ 23, 2010 8:53 am

buttercup έγραψε:δημιουργιστής... προσωπικά τους θεωρώ χειρότερους από τους θεούσους.
Γιατί; τι σου κάνανε; σου μίλησαν άσχημα; σου είπαν ότι έχει ψαλίδα το μαλλί σου; σου πάτησε κανείς την γόβα; άνοιξέ μας την καρδιά σου  Razz

Εγώ πάντως δεν είμαι τίποτα άλλο  εκτός από ένας ελεύθερα σκεπτόμενος άνθρωπος (χωρίς το τελευταίο να ναι σίγουρο )  Αρχαιότητα και... μακιγιάζ!!! - Σελίδα 2 264740
taso$_G
taso$_G
Κόντρα στο ρεύμα
Κόντρα στο ρεύμα

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3573
Registration date : 10/05/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης