Agapimenes seires gia fetos

Σελίδα 8 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Απ: Agapimenes seires gia fetos

Δημοσίευση από Invisible Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 8:00 pm

Οντως μεγαλη μαλακια τα Ματωμενα Χωματα. Το Νησι, δεν το εχω διαβασει δυστυχως..

Invisible
azax...τα κανει αορατα

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3178
Ασχολίες : Το επαγγελμα του Ηρωδη!
Registration date : 24/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από AngelWitch Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 8:30 pm

pragmatika gia ta matomena xomata me to pou diabasa to biblio stamatisa na blepo th seira...

gia na doume ti tha doume....

AngelWitch

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2496
Τόπος : dreamland!!!
Ασχολίες : ypnos!
Registration date : 21/07/2008

Δημοσίευση από ninette Την / Το Τετ Σεπ 29, 2010 10:58 am

Νησι δαγκωτο! Γυριστηκε και στα μερη μου!

ninette

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5148

Δημοσίευση από Solitaire Την / Το Τετ Σεπ 29, 2010 1:04 pm

To Just the two of us τι θέμα έχει?

Solitaire
gossip girl

Αριθμός μηνυμάτων : 1555
Registration date : 01/06/2009

Δημοσίευση από resident Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 1:34 pm

ειδα χτες λιγο τους παιχτες στο big brother στον alpha.Τι ειν τουτα,ρε; κατι σκυλουδες με το στηθος εξω,μια μεσηλικη με λογοδιαρροια,ενας φλωρος με γυαλακια,ενας με μπεγλερι,μερικοι φουσκωτοι,ενας Κρητικος με βαρια προφορα,και καναδυο νορμαλ.Πού τους βρηκαν ολους ; διαβαζω και σχετικα σχολια σε κουτσομπολιστικες ιστοσελιδες και εχω ξεραθει στο γελιο.αφηστε που θα το εχει καθε βραδυ στις 9,εκτος Τριτης και σαββατου.Το μεγκα καθε βραδυ την ιδια ωρα εχει σαπουνοπερα,μονο ο αντεννα εμεινε να εχει τιποτα διαφορετικο κι ο σκαϊ.Μαλλον θα την καταργησω την τιβι φετος μου φαινεται!

resident

Αριθμός μηνυμάτων : 778
Registration date : 05/12/2008

Δημοσίευση από Solitaire Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 5:42 pm

Με το bar ξεκωλονόμουνα στο γέλιο με τις ατάκες του Μακρίδη.
Το έβλεπα μόνο κάθε Δευτέρα ο κόσμος να χαλούσε.

Solitaire
gossip girl

Δημοσίευση από Kakos Lykos Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 7:16 pm

Sto epomeno bar (AN ginei) 8a paw kai gw me enan filo mou....siga mi xasoume tin eukairia na gamisoume!!!!

i8ela na paw sto big brother fetos alla tin wra pou eida ti diafimisi sti TV de 3erw kati me kratise.....

To BAR kai to WIPE OUT einai o stoxos mou!!!!!

Kakos Lykos

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 692
Τόπος : Fiji
Ασχολίες : I do very bad things.......and i do them very well!!!
Registration date : 30/03/2009

Δημοσίευση από μεραντα Την / Το Τρι Οκτ 05, 2010 1:38 pm

μακαρι να σας παρουν, να δουμε και εμεις τιποτα της προκοπης στην τηλεοραση, και μη μας ξεχασεις, αν βρεις τιποτα καλο για το φυλο μου (θηλυ) πασαρε το. τις γυναικες κρατατες για σενα.

μεραντα

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 198
Τόπος : Ξανθη
Ασχολίες : περπατημα, ποδηλασια, διαβασμα, μαγειρεμα
Registration date : 24/05/2010

Δημοσίευση από airstrumfita Την / Το Τρι Οκτ 05, 2010 2:13 pm

χαχαχαχαχαχαχαχ

airstrumfita

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5378

Δημοσίευση από AngelWitch Την / Το Τρι Οκτ 05, 2010 7:50 pm

ama pas na mh jexaseis na mas peis kai poios tha eisai! Wink

tha kanoyme kai topic pros timhn soy sto forum! xexexe! Razz

AngelWitch

Θηλυκό

Δημοσίευση από ninette Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 5:52 am

και μετα θα βγουμε στα μεσημεριαναδικα να κουτσομπολευουμε ο,τι εχεις πει στο φορουμ

ninette

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5148

Δημοσίευση από Solitaire Την / Το Τρι Οκτ 12, 2010 5:23 pm

Είδα χτες βράδυ το πρώτο επεισόδιο από το ΝΗΣΙ.
Πάρα πάρα πάρα πολύ καλό, ελπίζω να φάνε πάτο όλα τα ριάλιτι και να δει ο κόσμος και κάτι άλλο.
Όλο αυτό λενε, δεν υπάρχει κάτι άλλο. Τώρα που υπάρχει να δω αν θα το δούνε.
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=46513&catid=10

Solitaire
gossip girl

Δημοσίευση από airstrumfita Την / Το Τρι Οκτ 12, 2010 9:28 pm

ki egw to eida.poly poly poly kalo ontws.me agkikse,me sygkinise kai me taksidepse.exw latrepsei auto to vivlio kai xairomai pou de me apogohteuse h seira.

airstrumfita

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5378

Δημοσίευση από resident Την / Το Κυρ Οκτ 17, 2010 9:11 pm

αυτες τις μερες ειδα στο πισι(την κανονικη ωρα δεν προλαβαινω να δω εκπομπες)  :
1.Κουκλες,μεγκα: βαρετο κι η Ματσουκα εκνευριστικη να παιζει μονιμως με τον ιδιο τροπο και το ιδιο νιαουρισμα
2.Η γενια των 592 ευρω,μεγκα:πολυ καλο,ξεραθηκα στο γελιο
3.Ραδιο Αρβυλα,αντεννα:ειδα την πρωτη εκπομπη για φετος.Τρελο γελιο με το τουρκικο σηριαλ και τους αλλαγμενους διαλογους.Επισης ειδα στο youtube το βιντεακι με το 'τι θα γινοταν αν οι μεταλλωρυχοι εγκλωβιζονταν στην Ελλαδα'
4.Ντοκιμαντερ στο σκαϊ με θεμα την αυτοκτονια μελων της αιρεσης heaven's gate.Συγκλονιστικο! ειναι θεμα που το κανουμε και στο σχολειο αλλα ηταν φοβερο να βλεπεις τα μελη να μιλανε λιγο πριν αυτοκτονησουν!Ηταν τοσο πεπεισμενοι πως τους περιμενε κατι καλυτερο που ηταν ολοι γελαστοι και καθολου φοβισμενοι!

resident

Δημοσίευση από Solitaire Την / Το Τρι Νοε 30, 2010 6:43 pm

Solitair έγραψε:Είδα χτες βράδυ το πρώτο επεισόδιο από το ΝΗΣΙ.
Πάρα πάρα πάρα πολύ καλό, ελπίζω να φάνε πάτο όλα τα ριάλιτι και να δει ο κόσμος και κάτι άλλο.
Όλο αυτό λενε, δεν υπάρχει κάτι άλλο. Τώρα που υπάρχει να δω αν θα το δούνε.
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=46513&catid=10
Και ήταν και το τελευταίο που είδα γιατί δεν αντέχω να δω άλλο..............δεν έχω καμιά όρεξη να σπαράζω κάθε φορά, υπό την έννοια ότι είναι και αληθινές ιστορίες αυτά που περιγράφει.
Που θα πάει, θα μου περάσει η κατάθλιψη κάποια στιγμή και θα κάτσω να το δω μονοκόματο.
Πάντως από το λίγο που είδα σήμερα στο νετ για το επεισόδιο με το θάνατο της Ελένης, Ο Μαϊνας και η Λέχου μαζί με τον πιτσιρικά άνετα κερδίζουν Όσκαρ με το σπαθί τους.

Solitaire
gossip girl

Δημοσίευση από resident Την / Το Τρι Νοε 30, 2010 10:39 pm

εγω παντως δεν εχω δει Το νησι καθολου,μου φαινεται πολυ καταθλιπτικο απο τα τρεϊλερ του.Περα απο τις ιστοριες ,τα χρωματα ειναι πολυ μουντα και δε γουσταρω να ψυχοπλακωνομαι.Βλεπω μονο Τη γενια των 592 ευρω και το Ουκ αν λαβοις.Επισης εχω δει λιγο και το Κουκλες,αν και μ εκνευριζει η Ματσουκα και το συνεχες νιαουρισμα της

resident

Δημοσίευση από vanessa Την / Το Τετ Δεκ 01, 2010 9:42 am

Εγώ είδα χθες ένα επεισόδιο το βράδυ και στενοχωρήθηκα τόσο πολύ και το κλεισα.
Ωραία σειρά δεν λέω και με καταπληκτικές ερμηνείες. Αλλά ρε παιδί μου δεν μπορώ άλλο τόση θλίψη. Θέλω χαρά!
Δεν θα πεθάνω και γώ μαζί τους. Δεν θέλω άλλη κατάθλιψη.
Έβαλα μετά δυο ξένους και είδα και ήρθα στα συγκαλά μου.

vanessa
Αρχηγοντίβα...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3418
Τόπος : Stin kosmara mou...
Ασχολίες : Polla kai diafora

Δημοσίευση από Invisible Την / Το Τετ Δεκ 01, 2010 4:24 pm

Και εγω το εκοψα το νησι. Πολυ μουντο οντως. Δεν μπορω αλλη μαυριλα. Εχω ενα καρο προβληματα, τουλαχιστον αμα δω τιβι, θελω να χαλαρωσω...

Invisible
azax...τα κανει αορατα

Θηλυκό

Δημοσίευση από blossom Την / Το Τετ Δεκ 01, 2010 11:34 pm

Να δεις που στο τέλος οι διθυραμβικές κριτικές θα γυρίσουν μπούμερανγκ για το νησί!
Πολύ μουντίλα πάντως έχετε δίκιο...Σε πολλές σκηνές μάλιστα δυσκολεύομαι να διακρίνω και τα πρόσωπα...
Μαλακία του σκηνοθέτη που έριξε ΤΟΣΟ πολύ φίλτρο...Είπαμε να εναρμονιστείς με το δράμα αλλά εσύ το έκανες σαν να γυρίζεται στα φιορδ το καταχείμωνο...

blossom

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2321

Δημοσίευση από diaki Την / Το Πεμ Δεκ 02, 2010 6:03 am

Invisible έγραψε:Και εγω το εκοψα το νησι. Πολυ μουντο οντως. Δεν μπορω αλλη μαυριλα. Εχω ενα καρο προβληματα, τουλαχιστον αμα δω τιβι, θελω να χαλαρωσω...

+++ γι αυτό και δεν το έχω δει ακόμα!
Προτιμώ τις πιο ανάλαφρα η καμια ταινιούλα!

diaki
Παντέλενα

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4040

http://xavale.to-relax.net

Δημοσίευση από AngelWitch Την / Το Δευ Δεκ 20, 2010 2:00 pm

εξακολουθω να το βλεπω. προσπαθει να υποβαλλει το θεατη με τη μουντιλα και τη καταθλιπτικη μουσικη παρα με την ενταση των σκηνων.
ειναι tearjerker. Προσπαθει να σε ψυχαναγκασει να κλαψεις.

AngelWitch

Θηλυκό

...

Δημοσίευση από Invisible Την / Το Δευ Δεκ 20, 2010 6:48 pm

AngelWitch έγραψε:εξακολουθω να το βλεπω. προσπαθει να υποβαλλει το θεατη με τη μουντιλα και τη καταθλιπτικη μουσικη παρα με την ενταση των σκηνων.
ειναι tearjerker. Προσπαθει να σε ψυχαναγκασει να κλαψεις.

++++++++

Invisible
azax...τα κανει αορατα

Θηλυκό

Δημοσίευση από resident Την / Το Κυρ Μαρ 13, 2011 10:47 pm

Νεα εισοδος στο τηλεοπτικο τοπιο! Οι νοικοκυρες του αντεννα! το εχετε δει; εγω εβλεπα τις συζητησεις στα μεσημεριανα(ειναι η ωρα που τρωμε και θελω κατι ν ακουγεται) και μου δημιουργηθηκε η απορια να το δω.Τελικα ειδα και τα δυο επεισοδια στο νετ,τρασαδουρα εντελως! καλα,δεν συζητω για την προκληση στον τηλεθεατη που δεν εχει να πληρωσει τα απαραιτητα και βλεπει πισινες και μποτοξ,το χειροτερο για μενα ειναι η εκθεση των παιδιων.Καποιες απο αυτες εχουν και τα δειχνουν κανονικα.Σχετικο θεμα εγραψε η Ελ.Ακριτα στα 'Νεα':

Αγαπητό ΕΣΡ, Πολύς θόρυβος έχει γίνει µε το νέο ριάλιτι «Real housewives of Athens». Εξι κυρίες (που νοµίζεις ότι είναι µία που αλλάζει κεφάλι, τόσο ίδιες είναι µεταξύ τους), ηµιεπώνυµες και ηµιαναγνωρίσιµες. Εκπρόσωποι µιας νεόπλουτης και νεόκοπης κοινωνικής τάξης που θεωρεί ότι το απόλυτο πετιγκρί είναι ο µεγάλος κυβισµός του 4Χ4. Που νοµίζει ότι «καταγωγή» και «τζάκι»=Μύκονος, σπα και πισίνα!

Να διευκρινίσω ότι δεν κάνω τηλεοπτική κριτική. Ως τηλεθεάτρια θα µιλήσω.

Κι ακόµα περισσότερο ως µάνα. Και θα εστιάσω σε κάτι που οι περισσότεροι κριτικοί το προσπέρασαν µε µια - δυο φρασούλες. Εντοπίσανε το πρόβληµα στην πρόκληση. Υπάρχει πρόκληση; Ναι, υπάρχει, πάµε παρακάτω!

Είναι χυδαίο το προϊόν, ειδικά στις εποχές που ζούµε; Ναι, είναι, πάµε παρακάτω! Εκπροσωπούν κάποιον οι κυρίες; Οχι, δεν εκπροσωπούν κανέναν, πάµε παρακάτω! Γιατί παρακάτω έχει το ζουµί!

Αγαπητό ΕΣΡ, Το πρόβληµα δεν είναι οι γυναίκες. Το πρόβληµα είναι τα παιδιά των γυναικών αυτών. Τα οποία – ως (αµελητέοWink µέρος της καθηµερινότητάς τους – «συµπρωταγωνιστούν» µαζί µε τις µαµάδες τους.

Ξέρετε τι είδανε τα έντροµα µατάκια µας, κύριοι του ΕΣΡ την Παρασκευή το βράδυ; Είδαµε δυο παιδάκια του ∆ηµοτικού να ετοιµάζονται για την πρώτη µέρα της σχολικής χρονιάς µε τις κάµερες πάνω στον σβέρκο τους. ∆εν γνωρίζω αν εσείς, κυρίες και κύριοι µέλη του ΕΣΡ, είστε γονείς. Αυτό που γνωρίζω είναι πως η πρώτη µέρα του σχολείου είναι µια στιγµή πολύ ιδιαίτερη, πολύ αγχωτική, πολύ προσωπική για κάθε παιδί. Κι είναι απαράδεκτο – για να µην πω «εγκληµατικό» – να µπαίνει σε αυτή τη διαδικασία µέσα από την ανηλεότητα ενός ριάλιτι.

Είδαµε κι ακόµα χειρότερα. Μαµά και µπαµπάς µπροστά στην κάµερα να ρίχνουν στα παιδιά τους την κεραµίδα ότι αποφάσισαν να τα αλλάξουν σχολείο. Κι εµείς να παρακολουθούµε δυο µικρά παιδάκια που ο µικρόκοσµός τους καταρρέει. Και να µην µπορούν να µιλήσουν. Να κλάψουν, να φωνάξουν, να συµφωνήσουν, να διαφωνήσουν. Να στέκονται ακίνητα, παγωµένα, υπόδουλα στον εισβολέα της εικονοληψίας!

Γι’ αυτά τα αίσχη δεν µιλάει κανείς, αγαπητό ΕΣΡ; Και ναι… Ξέρω πολύ καλά το αντεπιχείρηµα: Από τη στιγµή που έχει δοθεί η απαραίτητη «γονική συναίνεση», τι µπορεί να κάνει κανείς;

Και δεν µου λέτε κύριοι; Αν ένας γονιός δώσει τη συναίνεσή του να κάνει το παιδί του κάτι επικίνδυνο ή τραυµατικό, εµείς θα κάτσουµε µε σταυρωµένα χέρια; ∆εν θα κάνουµε τίποτα για να σώσουµε αυτό το παιδί; Χρειαζόµαστε ειδικούς ψυχολόγους για να µας πουν πως αυτό το τραύµα – ακόµα κι αν δεν το συνειδητοποιούν τώρα – είναι κάτι που θα τους κυνηγάει για πολλά χρόνια µετά; Εδώ ενήλικοι δεν µπορούν να διαχειριστούν τον κανιβαλισµό των ριάλιτι, θα τον διαχειριστούν παιδάκια;

Και µη µου πει ο κλασικός βλαξ «µα το συζητήσαµε µαζί τους και δεν είχαν αντίρρηση».

Οπα! Οπα, για πιτσιρικάκια µιλάµε εδώ! Αν κάποιο, δηλαδή, δει τον Σούπερµαν κι αποφασίσει να πηδήξει από την ταράτσα, εµείς θα το αφήσουµε;

∆εν διεκτραγωδώ τίποτα. Απλά προσπαθώ να καταλάβω πού αρχίζουν και πού τελειώνουν τα όρια της κακοποίησης. Κακοποίηση είναι µόνο η σωµατική, κύριοι του ΕΣΡ; Μόνο η λεκτική;

Κακοποίηση ανηλίκου δεν είναι η έκθεση της ζωούλας του µπροστά στις κάµερες; Τότε γιατί βάζουµε µοζαΐκ στο πλάνο όταν δείχνουµε µικρό παιδί; Και γιατί στο ριάλιτι αυτό, τα προσωπάκια – κι ακόµα χειρότερα η ψυχούλα τους – είναι φόρα παρτίδα;

Και µην ακούσω το ηλίθιο «µα το ίδιο κάνουν και στην Αµερική». Στην Αµερική έχουν και την Κου Κλουξ Κλαν, καλό είναι αυτό τώρα;

Αγαπητό ΕΣΡ, Αντί να κάθεστε στις καρεκλίτσες σας και να κυνηγάτε µε το ντουφέκι αν κάποιος είπε τη λέξη «µαλάκας», καλό θα ήταν να σοβαρευτείτε κάποτε. Να εστιάσετε στο ουσιώδες, να ευαισθητοποιηθείτε στο θεµελιώδες. Να προστατέψετε µικρά παιδιά… Να κάνετε το καθήκον σας, επιτέλους!

Και δεν πειράζει… Ας σας ξεφύγει και κανένα «µαλάκας»… ΥΓ: Παρακαλώ πολύ να έχετε τη στοιχειώδη ευθιξία να απαντήσετε σε αυτή την επιστολή!

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=10&ct=13&artid=4622160

Έχει επεξεργασθεί από τον/την luxia στις Δευ Φεβ 17, 2014 10:02 am, 3 φορές συνολικά

resident

Δημοσίευση από silk Την / Το Δευ Μαρ 14, 2011 8:54 pm

εγω δεν αντεξα να δω πανω απο 2 λεπτα κι αυτα τα ειδα σε αποσπασματα σε μεσημεριαναδικα...τοοοοοσο βαρετο...οπως ποτε δεν αντεξα να δω σεξ εν δε σιτι...
ενα τουρκικο ξεκινησα να δω κι αυτο κοπηκε! σιχτιρ!

silk

Αριθμός μηνυμάτων : 3062
Registration date : 23/07/2008

Δημοσίευση από stellinula Την / Το Παρ Μαρ 18, 2011 10:50 am

Είμαι Σταθερή του Λαζόπουλου και των Ράδιο Αρβύλα...Φέτος αρχισα να βλέπω το STEPS και το ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ?.....έχουν πλάκα και ξεφεύγω χωρίς να σιφιλιάζομαι με τα πλούτη τις χλιδές και τις ψευτικες ζωές των άλλων....αι σιχτιρ!!!

stellinula

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 20
Τόπος : ώρα να φύγω!
Ασχολίες : maternity
Χιούμορ : Αστιάκι??
Registration date : 15/03/2011

Σελίδα 8 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης