Be-politan
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ?

+4
AngelWitch
taso$_G
airstrumfita
vanessa
8 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Empty Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ?

Δημοσίευση από vanessa Τετ Αυγ 13, 2008 7:03 am

Λέτε ο Phelps να καταρίψει το ρεκόρ του Spitz και να ξεπεράσει τα 7 χρυσά ολυμπιακά μετάλλεια?Σήμερα είναι στα 5 χρυσά και έπονται μάλλον τα επόμενα...

O Phelps και ο Spitz είναι πρωταθλητές κολύμβησης.
Aκούω στοιχήματα...
vanessa
vanessa
Αρχηγοντίβα...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3417
Ηλικία : 34
Τόπος : Stin kosmara mou...
Ασχολίες : Polla kai diafora
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Empty Απ: Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ?

Δημοσίευση από airstrumfita Τετ Αυγ 13, 2008 7:08 am

ω ρε συ εγω το παρακολουθω και ομολογω πως μ εντυπωσιαζει αυτος ο αθλητης.τωρα διαβαζα αθλητικα ( Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Icon_redface ) και νομιζω πως το ρεκορ του Σπιτς σε λιγες ημερες θα ναι παρελθον.χθες στα νεα (η μηπως προχθες?) ειχε για τον Σπιτς και ελεγε πως δεν τον εχουν καλεσει καν στους ολυμπιακους και συζητουν γι αυτον και για τον φελπς εαν καταριψει η οχι το ρεκορ του και εχει απογοητευτει. τον εχεις δει τωρα στα 55 του(καπου εκει ειναι η ηλικια του τωρα)πως ειναι?
airstrumfita
airstrumfita

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5378
Ηλικία : 33
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Empty Απ: Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ?

Δημοσίευση από airstrumfita Τετ Αυγ 13, 2008 7:13 am

ΣΠΙΤΣ: ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΛΕΣΕ ΣΤΟ ΠΕΚΙΝΟ

«Δεν θα πάω για να δω τα ρεκόρ μου να σπάνε ως απλός φίλαθλος»

]Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Image

Στους 29ους Ολυμπιακούς Αγώνες όλοι μιλούν για την προσπάθεια του Μάικλ Φελπς να σπάσει το ρεκόρ των επτά χρυσών μεταλλίων που έχει κατακτήσει σε μία διοργάνωση ο συμπατριώτης του Μαρκ Σπιτς στην κολύμβηση. Ο Σπιτς όμως παρακολουθεί αυτήν την προσπάθεια από μακριά αφού κανείς δεν μερίμνησε να τον προσκαλέσει στους Αγώνες κι αυτό είναι το μεγάλο του παράπονο.

Όπως δηλώνει από το Χονγκ Κονγκ όπου βρίσκεται αυτές τις ημέρες, η ΔΟΕ, η FΙΝΑ ή κάποιο αμερικανικό τηλεοπτικό δίκτυο θα μπορούσε να με είχε προσκαλέσει. Όμως δεν πήρα ποτέ πρόσκληση. Δεν πας στους Ολυμπιακούς Αγώνες λέγοντας απλά είμαι έτοιμος να πάω. Ειδικά για μένα και για ό,τι πρεσβεύω. Να πάω εκεί και να δω τον Μάικλ Φελπς να σπάει το ρεκόρ μου ως ένας άγνωστος φίλαθλος; Θα ήταν σχεδόν εξευτελιστικό. Όχι σχεδόν, είναι εξευτελιστικό».

Ο Σπιτς έγινε ένας από τους πιο διάσημους αθλητές του κόσμου όταν στους Αγώνες του 1972 στο Μόναχο κατέκτησε επτά χρυσά μετάλλια στην κολύμβηση σημειώνοντας αντίστοιχα παγκόσμια ρεκόρ, που θεωρείται ως ένα από τα μεγαλύτερα επιτεύγματα στην ιστορία του αθλητισμού.

Ο Σπιτς, 58 ετών σήμερα και χωρίς το διάσημο μουστάκι του, παραπονιέται γιατί δεν του ζητήθηκε να παρακολουθήσει τις προσπάθειες του Φελπς να σπάσει το ρεκόρ του: «Με ψήφισαν ως έναν από τους πέντε κορυφαίους Ολυμπιονίκες όλων των εποχών. Μερικοί από αυτούς έχουν πεθάνει. Όμως προτίμησαν να προσκαλέσουν άλλους και όχι εμένα. Ναι, είμαι ταραγμένος γι΄ αυτό το θέμα».

Τα παράπονα του Σπιτς δεν σταματούν εδώ. Αφού δήλωσε πως θα μπορούσε να είχε κατακτήσει οκτώ χρυσά μετάλλια αν υπήρχε τότε το αγώνισμα των 50 μέτρων ελεύθερο, στη συνέχεια επιτέθηκε στους υπεύθυνους της τηλεοπτικής κάλυψης των Ολυμπιακών Αγώνων της Αθήνας. Ο λόγος;

«Ήμουν στην Αθήνα και παρακολουθούσα τον Φελπς αλλά δεν έδειξαν το πρόσωπό μου ούτε μία φορά στην τηλεόραση. Αλλά όταν τελείωσαν τα αγωνίσματα στην κολύμβηση και ο Μαικλ Φελπς δεν έσπασε το ρεκόρ μου, κάθε φορά που πήγαινα στο μπιτς βόλεϊ με έδειχναν».

Ο Αμερικανός πρώην πρωταθλητής της κολύμβησης προέβλεψε επίσης πως ο Φελπς θα σπάσει το ρεκόρ του για έναν και μόνο λόγο:

«Μου μοιάζει. Κατέχει όλα τα παγκόσμια ρεκόρ στα αγωνίσματα που συμμετέχει και κυριαρχεί όπως κι εγώ!».
airstrumfita
airstrumfita

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5378
Ηλικία : 33
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Empty Απ: Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ?

Δημοσίευση από vanessa Τετ Αυγ 13, 2008 7:33 am

airstrumfita έγραψε:ω ρε συ εγω το παρακολουθω και ομολογω πως μ εντυπωσιαζει αυτος ο αθλητης.τωρα διαβαζα αθλητικα ( Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Icon_redface ) και νομιζω πως το ρεκορ του Σπιτς σε λιγες ημερες θα ναι παρελθον.χθες στα νεα (η μηπως προχθες?) ειχε για τον Σπιτς και ελεγε πως δεν τον εχουν καλεσει καν στους ολυμπιακους και συζητουν γι αυτον και για τον φελπς εαν καταριψει η οχι το ρεκορ του και εχει απογοητευτει. τον εχεις δει τωρα στα 55 του(καπου εκει ειναι η ηλικια του τωρα)πως ειναι?

58 ετών είναι ο Spitz και ΘΕΟΓΚΟΜΕΝΟΣ για την ηλικία του ...
Δεν σας κάνω πλάκα κοίτα photo. Και πρέπει να είναι από τους λίγους που τα πήραν με "καθαρό" οργανισμό...
http://www.markspitzusa.com/
vanessa
vanessa
Αρχηγοντίβα...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3417
Ηλικία : 34
Τόπος : Stin kosmara mou...
Ασχολίες : Polla kai diafora
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Empty Απ: Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ?

Δημοσίευση από Επισκέπτ Τετ Αυγ 13, 2008 7:37 am

Δε'ν'κακό... (η ειδικός απεφάνθη Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? 264740 )
Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? 707322

Επισκέπτ
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Empty Απ: Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ?

Δημοσίευση από taso$_G Τετ Αυγ 13, 2008 9:57 am

vanessa έγραψε:Λέτε ο Phelps να καταρίψει το ρεκόρ του Spitz και να ξεπεράσει τα 7 χρυσά ολυμπιακά μετάλλεια?.

No big deal
taso$_G
taso$_G
Κόντρα στο ρεύμα
Κόντρα στο ρεύμα

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3573
Registration date : 10/05/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Empty Απ: Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ?

Δημοσίευση από AngelWitch Πεμ Αυγ 14, 2008 8:11 pm

761 έγραψε:Δε'ν'κακό... (η ειδικός απεφάνθη Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? 264740 )
Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? 707322


Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Lol Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Lol Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Lol Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Lol Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Lol


xmm ego pisteuo oti mporei o pitsirikas na ta kataferei omos pragmatika tha eprepe na eixan proskalesei ton Spitz.
AngelWitch
AngelWitch

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2496
Ηλικία : 43
Τόπος : dreamland!!!
Ασχολίες : ypnos!
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Empty Απ: Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ?

Δημοσίευση από vanessa Πεμ Αυγ 14, 2008 8:12 pm

Ennoeitai...Giati den kalesan to Spitz den borw na katalavw...
vanessa
vanessa
Αρχηγοντίβα...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3417
Ηλικία : 34
Τόπος : Stin kosmara mou...
Ασχολίες : Polla kai diafora
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Empty Απ: Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ?

Δημοσίευση από blossom Σαβ Αυγ 16, 2008 5:39 pm

Εγώ πάντως έμεινα με ένα άρθρο που διάβασα οτι ο Φελπς καίει 11.500-12.000 θερμίδες την ημέρα!Επίσης τρώει και τον άμπακο αλλά αυτό δεν μου έκανε εντύπωση! Razz
blossom
blossom

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2321
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Empty Απ: Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ?

Δημοσίευση από Επισκέπτ Σαβ Αυγ 16, 2008 5:55 pm

Eγώ νομίζω πως είπαν ότι ΤΡΩΕΙ τόσες θερμίδες. Κάτι έλεγε για πίτσες και μακαρονάδες...

Επισκέπτ
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Empty Απ: Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ?

Δημοσίευση από blossom Σαβ Αυγ 16, 2008 5:58 pm

Ναι μωρέ σαν γουρούνι!!!Όλο πίτσες,μακαρονάδες και γενικά πολύ τζανκ...Και μου κανε τρομερή εντύπωση γιατί υποτίθεται οτι οι αθλητές κάνουν διατροφή(??)!
Ίσως και να τρώει τόσες δεν πολυθυμάμαι,αλλά όπως και να χει είναι πάρα πολλές!
blossom
blossom

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2321
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Empty Απ: Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ?

Δημοσίευση από vanessa Σαβ Αυγ 16, 2008 6:15 pm

AXAXAXXAXAXXAXAX
Σιγά μην την βγάζει με λάχανα....
vanessa
vanessa
Αρχηγοντίβα...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3417
Ηλικία : 34
Τόπος : Stin kosmara mou...
Ασχολίες : Polla kai diafora
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Empty Απ: Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ?

Δημοσίευση από Επισκέπτ Σαβ Αυγ 16, 2008 8:29 pm

Tυχερός.. bom

Επισκέπτ
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Empty Απ: Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ?

Δημοσίευση από AngelWitch Σαβ Αυγ 16, 2008 9:23 pm

blossom έγραψε:Εγώ πάντως έμεινα με ένα άρθρο που διάβασα οτι ο Φελπς καίει 11.500-12.000 θερμίδες την ημέρα!Επίσης τρώει και τον άμπακο αλλά αυτό δεν μου έκανε εντύπωση! Razz

ki ego to akousa kapou... autos olh mera eite tha kolumpaei eite tha troei diladi!
einai gegonos oti me tis toses ores pou kanei kathimerina proponhsh tha prepei na anaplhronei kapos tis thermides. Kai gia na mhn jexniomaste me to kolumpi kaigontai paara poles thermides, opote toses ores pou kanei kathimerina proponhsh o Felps... Pantos omologoumenos omos ki emena mou fanikan paaaara poles autes pou katanalonei!
AngelWitch
AngelWitch

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2496
Ηλικία : 43
Τόπος : dreamland!!!
Ασχολίες : ypnos!
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Empty Απ: Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ?

Δημοσίευση από vanessa Κυρ Αυγ 17, 2008 9:30 am

Πάντως έχοντας αδερφό κολυμβητή και πρωταθλητή(χεχε) σας λέω ότι δεν παίζει να τρώει κάθε μέρα αυτά που λενε ο τύπος...Και σιγά μην έλεγε έτσι αβέρτα το μυστικό της επιτυχίας του...

Πάντως τα κατάφερε...
vanessa
vanessa
Αρχηγοντίβα...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3417
Ηλικία : 34
Τόπος : Stin kosmara mou...
Ασχολίες : Polla kai diafora
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Empty Απ: Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ?

Δημοσίευση από fagano3 Κυρ Αυγ 17, 2008 10:38 am

To ζητουμενο δεν ειναι αν θα καταριψει το ρεκορ αλλα αν θα ζει στα 40 του.

fagano3

Αριθμός μηνυμάτων : 72
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Empty Απ: Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ?

Δημοσίευση από vanessa Κυρ Αυγ 17, 2008 11:46 am

Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? 426196

fagano3 έγραψε:To ζητουμενο δεν ειναι αν θα καταριψει το ρεκορ αλλα αν θα ζει στα 40 του.
vanessa
vanessa
Αρχηγοντίβα...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3417
Ηλικία : 34
Τόπος : Stin kosmara mou...
Ασχολίες : Polla kai diafora
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Empty Απ: Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ?

Δημοσίευση από airstrumfita Δευ Αυγ 18, 2008 8:30 am

σε ποσα χρονια λετε να μας πουν πως ειναι ακυρα λογω ντοπας?
airstrumfita
airstrumfita

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5378
Ηλικία : 33
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Empty Απ: Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ?

Δημοσίευση από vanessa Δευ Αυγ 18, 2008 8:31 am

Αν δεν τον πειράξουν τα αναβολικά Ποτέ...
vanessa
vanessa
Αρχηγοντίβα...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3417
Ηλικία : 34
Τόπος : Stin kosmara mou...
Ασχολίες : Polla kai diafora
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Empty Απ: Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ?

Δημοσίευση από tsouXtra Δευ Αυγ 18, 2008 8:56 am

ego aporo pos de barieste na parakoloutheite kati pou den exei sxesi me to concept ton olympiakon agonon opos to eixan dimiourgisei oi ellines.
edo einai poios exei parei tin kaliteri-mi-anixneysimi ntopa Razz
den vraveyetai i skliri douleia k proponisi, alla i kalyteri farmakeytiki.

tsouXtra

Αριθμός μηνυμάτων : 3260
Registration date : 27/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Empty Απ: Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ?

Δημοσίευση από airstrumfita Δευ Αυγ 18, 2008 8:58 am

βασικα εγω βλεπω τωρα γιατι με την καινουργια τηλεοραση ειναι υπερθεαμα χαχαχαχαχαχαχαχαχ
airstrumfita
airstrumfita

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5378
Ηλικία : 33
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Empty Απ: Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ?

Δημοσίευση από Επισκέπτ Δευ Αυγ 18, 2008 8:58 am

Εγώ, πάντως, ευχαριστήθηκα χτες που στα 100 γυναικών βγήκαν οι Τζαμαϊκανές πρώτη, δεύτερη και τρίτη, αφήνοντας τις Αμερικάνες να ψάχνονται από πού τους ήρθε.. Twisted Evil

Επισκέπτ
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Empty Απ: Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ?

Δημοσίευση από tsouXtra Δευ Αυγ 18, 2008 8:59 am

stin enorgani pantos vgikane protes 1 roumana k 2 amerikanes Razz

tsouXtra

Αριθμός μηνυμάτων : 3260
Registration date : 27/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Empty Απ: Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ?

Δημοσίευση από airstrumfita Δευ Αυγ 18, 2008 9:00 am

761 έγραψε:Εγώ, πάντως, ευχαριστήθηκα χτες που στα 100 γυναικών βγήκαν οι Τζαμαϊκανές πρώτη, δεύτερη και τρίτη, αφήνοντας τις Αμερικάνες να ψάχνονται από πού τους ήρθε.. Twisted Evil


ιδια ο πατερας μου κι εσυ Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? 401856
airstrumfita
airstrumfita

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5378
Ηλικία : 33
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ? Empty Απ: Michael Phelps - Λέτε να καταρίψει το ρεκόρ?

Δημοσίευση από Invisible Δευ Αυγ 18, 2008 10:09 am

761 έγραψε:Εγώ, πάντως, ευχαριστήθηκα χτες που στα 100 γυναικών βγήκαν οι Τζαμαϊκανές πρώτη, δεύτερη και τρίτη, αφήνοντας τις Αμερικάνες να ψάχνονται από πού τους ήρθε.. Twisted Evil

Αχαχαχαχα! Και εγω χαρηκα! Οπως και για τον αλλο στα 100 των αντρων!
Invisible
Invisible
azax...τα κανει αορατα

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3178
Ηλικία : 38
Ασχολίες : Το επαγγελμα του Ηρωδη!
Registration date : 24/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης