δικαστικό... gossip

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Απ: δικαστικό... gossip

Δημοσίευση από Solitaire Την / Το Παρ Σεπ 10, 2010 11:19 am

Κάτσε ρε νινετ, εσάς έρχεται στο γραφείο σας ο καθένας, στρογγυλοκάθεται και σας απασχολεί και δεν πληρώνεστε?????????
Δεν μιλάμε για εν δυνάμει πελάτες που στο τέλος θα τους αναλάβετε.
Μιλάμε για περιπτώσεις, όπως γειας σας ήρθα, θέλω νομικές συμβουλές και μην τον ξαναείδατε τον Παναή.

Που είστε να'ρθω?

Solitaire
gossip girl

Αριθμός μηνυμάτων : 1555
Registration date : 01/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από ninette Την / Το Παρ Σεπ 10, 2010 11:25 am

οταν καποιος ερχεται και σου κανει 3 ερωτησεις, ειναι εν δυναμει πελατης που θεωρητικα (πολυ θεωρητικα σε ορισμενες περιπτωσεις, δυστυχως) θα σου δωσει και την υποθεση και θα πληρωθεις στο τελος. (οχι στο τελος τελος, αυτο μπορει να ειναι και μετα απο χρονια, ειπαμε). αλλα σιγουρα οχι με το καλημερα. ειναι αντιεπαγγελματικο και χτυπαει ασχημα, ειδικα αν δε σε λενε κουγια, λυκουρεζο η μητροπουλο.

σαφως και υπαρχουνε καποιοι καφροι που σε απασχολουνε και μετα δινουνε την υποθεση αλλου. αυτους εγω τους σιχαινομαι κι εννοειται πως αν σε ξαναπαρουνε τους στελνεις στον αγυριστο.

αλλα οκ, γενικα, λειτουργεις καλη τη πιστη, πως εφοσον σε ρωταει ο αλλος, θα σου δωσει και την υποθεση μετα.

α, και συνηθως σε απασχολουν τηλεφωνικα, που να κατεβαινουν μεχρι το γραφειο, εχει παει κι ενα ευρω το εισιτηριο Razz

ninette

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5148
Registration date : 21/07/2008

Δημοσίευση από Solitaire Την / Το Παρ Σεπ 10, 2010 11:29 am

Συγκεκριμένα όμως ο Μητρόπουλος είναι εργατολόγος.
Η συνάδελφος του δικού μου πήγε για να ρωτήσει επακριβώς για τα συνταξιοσοτικά της δικαιώματα γιατί κονοτζυγώνει η ώρα της.
Δεν θα γίνει πελάτισσά του, απλά στο ΙΚΑ θα πάει προετοιμασμένη γιατί εκεί σου λένε το τίποτα.
Κι εμείς το ίδιο θα κάνουμε, για ερωτησεις πάμε.

Δηλαδή ο Μητρόπουλος που λόγω ειδικότητας έχει 100 τέτοιους το μήνα δεν πρέπει να πληρώνεται? Εσύ δεν θα ήθελες να πληρωθείς?
(έχει πιαστεί και από την τιβι και όλοι εκεί πάνε πια)

Solitaire
gossip girl

Δημοσίευση από ninette Την / Το Παρ Σεπ 10, 2010 11:46 am

ναι εννοειται θα ηθελα να πληρωθω! αλλα η αγορα δε λειτουργει ετσι οταν ΔΕΝ εισαι Μητροπουλος, Κουγιας κλπ. αυτο λεω. αν ερθει ο αλλος και μου ξεκαθαρισει πως απλα θελει να κανει καποιες ερωτησεις, δεν ξερω τι θα εκανα, αν θα επαιρνα λεφτα η οχι. ισως οχι με τη σκεψη πως αν αργοτερα εχει καποια αλλη υποθεση θα ερχοτανε σε μενα που του συμπεριφερθηκα ανθρωπινα και δεν πηγα να βγαλω απο τη μυγα ξυγκι. ισως να μετραγε κι αρνητικα ομως, πως δεν εβαλα το χρονομετρο, δεν εδωσε λεφτα ο πελατης, αρα δεν ειμαι καλος επαγγελματιας (γιατι ως γνωστον, εδω στην ελλαδα, οσο πιο πολλα δινεις τοσο πιο καλα τα αποτελεσματα- αυτη η νοοτροπια κυριαρχει σε ολους τους τομεις, δυστυχως).δεν ξερω κιολας ομως.

επισης, να σου πω την αποψη μου, αυτα τα 'εργατολογος' 'ποινικολογος' 'παπαρολογος' τα ακουω βερεσε. δεν ειναι η αγορα εδω οπως στην αμερικη που χρειαζεται να υπαρχει τοση εξειδικευση. αν ειναι καποιος καλος δικηγορος, ειναι καμποσα χρονια στο κουρμπετι και εχει κανει και καμποσες (αρκετες) υποθεσεις, μπορει να σε καθοδηγησει σωστα. οι τιτλοι αυτοι ειναι για το θεαθηναι περισσοτερο (γνωμη μου, ετσι; )

ninette

Θηλυκό

Δημοσίευση από Solitaire Την / Το Παρ Σεπ 10, 2010 11:52 am

ninette έγραψε:επισης, να σου πω την αποψη μου, αυτα τα 'εργατολογος' 'ποινικολογος' 'παπαρολογος' τα ακουω βερεσε.  δεν ειναι η αγορα εδω οπως στην αμερικη που χρειαζεται να υπαρχει τοση εξειδικευση. αν ειναι καποιος καλος δικηγορος, ειναι καμποσα χρονια στο κουρμπετι και εχει κανει και καμποσες (αρκετες) υποθεσεις, μπορει να σε καθοδηγησει σωστα. οι τιτλοι αυτοι ειναι για το θεαθηναι περισσοτερο (γνωμη μου, ετσι; )
Συμφωνώ απολύτως μαζί σου...χρόνια στο κουρμπέτι κι εγώ βλέπεις..........κόντευα να γίνω επαγγελματίας μάρτυρας κάποια στιγμή....είναι σοβαρή η φάτσα μου βλέπεις

Ξέρεις από συνταξιοδοτικά, εργατικά σε γενικές γραμμές να μου πεις κάτι?

Solitaire
gossip girl

Δημοσίευση από ninette Την / Το Παρ Σεπ 10, 2010 12:54 pm

βεβαιως... 80 ευρω παρακαλω!

ninette

Θηλυκό

Δημοσίευση από airstrumfita Την / Το Παρ Σεπ 10, 2010 12:59 pm

τι ειπες τιμη κι εσυ?λουης η σολ χαχαχα

airstrumfita

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5378

Δημοσίευση από taso$_G Την / Το Παρ Σεπ 10, 2010 1:12 pm

ninette έγραψε:βεβαιως... 80 ευρω παρακαλω!
Μια ερώτηση ή το πακέτο των 5; rolleyes

taso$_G
Κόντρα στο ρεύμα
Κόντρα στο ρεύμα

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3573
Registration date : 10/05/2007

Δημοσίευση από Solitaire Την / Το Παρ Σεπ 10, 2010 7:42 pm

airstrumfita έγραψε:τι ειπες τιμη κι εσυ?λουης η σολ χαχαχα

Άσε ρε νινέτ , πάω και στον Μητρόπουλο που είναι "ειδικός" με 40€

Solitaire
gossip girl

...

Δημοσίευση από AngelWitch Την / Το Σαβ Σεπ 11, 2010 2:48 pm

a re dojes o prohn kathighths mou! mouaxaxax!

pantos tora pou to skeftomai... o pateras mou einai anoteros dhmosios upallhlos se neyralgikh yphresia. exoun xathei ores thlefonimaton sto spiti prokeimenou na enhmerothoun diaforoi gnostoi gia themata pou tous aforoyn. den tous ftanei na pernane mono apo thn yphresia opou douleuei!

kalh idea! an den htan dhmosios upallhlos tha eprepe na kobei tarifa kai tha xe ploutisei apo tis sumboules oson afora asfalistika ergatika kok!

AngelWitch

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2496
Τόπος : dreamland!!!
Ασχολίες : ypnos!

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης