Be-politan
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γενικά για καλλυντικά περιποίησης

+5
vanessa
diaki
silk
xnoudaki
ninette
9 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Γενικά για καλλυντικά περιποίησης Empty Γενικά για καλλυντικά περιποίησης

Δημοσίευση από ninette Κυρ Αυγ 10, 2008 9:16 pm

το φραουλονετ εχει μπενεφιτ; Για ψαξε κι αυτα... ειναι πολυ καλα τα προιοντα!
ninette
ninette

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5148
Ηλικία : 33
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικά για καλλυντικά περιποίησης Empty Απ: Γενικά για καλλυντικά περιποίησης

Δημοσίευση από vanessa Πεμ Νοε 20, 2008 1:45 pm

Ta kragion ehoun 30.50€
einai afta edw :http://www.yslbeautyus.com/MAKE-UP-LIPS-LIPSTICK/c38_42_50/p374/ROUGE-VOLUPT%C3%89%3Cbr%3ESilky-Sensual-Radiant-Lipstick-SPF-15/product_info.html
kai oi meteorites 50€Einai oi perles kai oxi i compact pou eina pio akrivi....
vanessa
vanessa
Αρχηγοντίβα...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3417
Ηλικία : 34
Τόπος : Stin kosmara mou...
Ασχολίες : Polla kai diafora
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικά για καλλυντικά περιποίησης Empty Απ: Γενικά για καλλυντικά περιποίησης

Δημοσίευση από xnoudaki Τρι Φεβ 10, 2009 1:12 pm

den katalavaino pantos,giati na agorazei kapoia akriva kallyntika (pira erethisma apo ti vanessa pou eipe gia to makeup tou dior).To dikaiologo se megalyteres ilikies,i' se provlimatika dermata,diladi na thes kati poly kalo kai synama akrivo.Alla oles oi freskadoures edo mesa,giati mikra koritsopoula eimaste Razz kai ftina kallyntika na valoume,mia xara tha deiksoun.Aniko stin katigoria-agorazo kallyntiko pou to theoro fovero sto magazi kai sto spiti mou vgainei mapa-an auto to patho me ena lathos px xroma sto makeup tou dior pou exo plirosei mia mikri periousia,tha travao ti malloura mou!!!
xnoudaki
xnoudaki
arapis

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3201
Ηλικία : 32
Registration date : 28/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικά για καλλυντικά περιποίησης Empty Απ: Γενικά για καλλυντικά περιποίησης

Δημοσίευση από silk Τρι Φεβ 10, 2009 1:16 pm

e den 8a pareis etsi..8a zitiseis tester.
silk
silk

Αριθμός μηνυμάτων : 3062
Registration date : 23/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικά για καλλυντικά περιποίησης Empty Απ: Γενικά για καλλυντικά περιποίησης

Δημοσίευση από xnoudaki Τρι Φεβ 10, 2009 1:22 pm

me tsantizoun ta testers,den ksero giati??? :οο: den exo valei pote proion etsi!!ta petao!
xnoudaki
xnoudaki
arapis

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3201
Ηλικία : 32
Registration date : 28/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικά για καλλυντικά περιποίησης Empty Απ: Γενικά για καλλυντικά περιποίησης

Δημοσίευση από diaki Τρι Φεβ 10, 2009 1:28 pm

xm...koita na deis...Genika koitas poiotita-timi-posotita..
Ena pigment exei 25 evrw alla to xrisimopoieis se nuxia matia proswpo xeili sa rouz akoma kai sta mallia kai de teleiwnei pote!!

Apo tin alli, egw px pou xw evaisthito derma mono to make up tis mac de me erethizei! Kai einai kai sxetika fthino se sxesi me dior channel ktl..

PAntws den isxuei panta oti to akrivo einai kai kalo!

Giati na pareis omws mia skia pou einai amfivolou poiotitas kai na riskareis na patheis kai tipota?(milaw gia tis teleiws agnwstes markes afou kai ta pio fthina pleon exoun anevasei tis times tous)
diaki
diaki
Παντέλενα

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4040
Ηλικία : 35
Registration date : 21/07/2008

http://xavale.to-relax.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικά για καλλυντικά περιποίησης Empty Απ: Γενικά για καλλυντικά περιποίησης

Δημοσίευση από vanessa Τρι Φεβ 10, 2009 1:46 pm

Basika einai thema tou ti vazeis sto derma sou pio poly.
Egw ehw dei diafora apo to makeup tou borjoir as poume me tis chanel paradeigma diko mou einai afto.
Genika pantws an se vapsoun me chanel p.x tha deis treli diafora stin aisthisi tou ti eheis epanw sou ap'oti me toyoko.
Dystyxws gia mena ta akriva kallyntika exoun diafora poiotika pros to kalytero se sxesi me ta fthina...Alla afto den shmainei oti den tha parw kai ena loreal an xreiastei i kati allo pio fthino...
Einai tha elega proswpiki epilogh tou kathenos...
vanessa
vanessa
Αρχηγοντίβα...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3417
Ηλικία : 34
Τόπος : Stin kosmara mou...
Ασχολίες : Polla kai diafora
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικά για καλλυντικά περιποίησης Empty ...

Δημοσίευση από vanessa Τρι Φεβ 10, 2009 1:48 pm

xnoudaki έγραψε:me tsantizoun ta testers,den ksero giati??? :οο: den exo valei pote proion etsi!!ta petao!

mega lathos...An hsoun pio ypomonetikh tha eihes polla na matheis apo ena tester...
vanessa
vanessa
Αρχηγοντίβα...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3417
Ηλικία : 34
Τόπος : Stin kosmara mou...
Ασχολίες : Polla kai diafora
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικά για καλλυντικά περιποίησης Empty Απ: Γενικά για καλλυντικά περιποίησης

Δημοσίευση από silver Πεμ Ιαν 21, 2010 11:46 am

ευτυχως έχω μακριες βλεφαριδες..αλλά οχι και τελειως γυριστές..

να σας ρωτησω θελω να αγορασω πουδρα..ξέρετε καμια καλη. μεικ απ δε βαζω συχνα..

πρεπει να βαζω πρωτα καποια κρεμα? ξερετε καμια? που ειναι η vanessa? χαχα

πειτε μου σας παρακαλω τη διαδικασία που ακολουθειται πριν βάλει καποιος πουδρα...

thanks a lot!!
silver
silver

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 49
Ασχολίες : πολλές...
Registration date : 09/01/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικά για καλλυντικά περιποίησης Empty Απ: Γενικά για καλλυντικά περιποίησης

Δημοσίευση από ninette Πεμ Ιαν 21, 2010 1:25 pm

20τοσα ευρουδια νομιζω κανει σιλκ.

οσο για την πουδρα, εγω παιρνω της la prairie και τη βρισκω πολυ καλη. Τη βαζω στο πινελο και την απλωνω. Αυτα απο αποψη διαδικασιας. Απο κρεμα τωρα, εξαρταται απο ηλικια, τυπο δερματος κλπ κλπ
ninette
ninette

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5148
Ηλικία : 33
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικά για καλλυντικά περιποίησης Empty Γενικά για καλλυντικά περιποίησης.

Δημοσίευση από vanessa Παρ Μάης 14, 2010 1:44 pm

Τι κρέμα φοράτε?Με τι πλένεστε?Κανετε πηλινγκ-μασκες ομορφιάς.
Μαρκα,ειδος κλπ.
Εχετε πάρει ποτέ καποια ακριβή κρέμα?Πέρνετε ακριβές κρέμες?Σε σχέση με μια οικονομική ποια διαφορά ανακαλύψατε?
Η σας φαινονται μουφα όλα αυτα.Και όλες είναι το ίδιο.Ακούω γνώμες.
vanessa
vanessa
Αρχηγοντίβα...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3417
Ηλικία : 34
Τόπος : Stin kosmara mou...
Ασχολίες : Polla kai diafora
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικά για καλλυντικά περιποίησης Empty Απ: Γενικά για καλλυντικά περιποίησης

Δημοσίευση από ninette Παρ Μάης 14, 2010 2:34 pm

Πλυσιμο
Προσωπο: της vichy αν δεν κανω λαθος
Σωμα: σαπουνακι καραβακι με χαμομηλι

Αντιηλιακες
Προσωπο: Anthelios, la roche posay
Σωμα: Anthelios, la roche posay

Ενυδατωση
Προσωπο: Chris Farrell (απο αισθητικο)
Ματια: Chris Farrell (απο αισθητικο)
Σωμα: Daprhin http://www.darphin-france.com/main.php?ID_Langue=EN&ID_SCategorie=16&ID_Produit=83

Μασκουλες
απιβιτα

Γενικα ξοδευω καμποσα σε κρεμες, το σκεφτομουνα μαλιστα χθες το βραδυ. Δε νομιζω πως κανω υπερβολες, δεν παιρνω κατι που δε μου χρειαζεται, αλλα τα προιοντα που παιρνω ειναι σχετικα ακριβα. Ενδεχομενως οταν μου τελειωσει η ενυδατικη σωματος να δοκιμασω καποια τυπου νιβεα. Αλλα στα υπολοιπα δεν ειμαι διατεθειμμενη να κανω εκπτωσεις γιατι ειμαι ευχαριστημενη απο τα αποτελεσματα τους.

Δεν ξερω αν εχετε πετυχει ποτε μια εκπομπη στο Σκαι που 100 γυναικες δοκιμαζουν διαφορα προιοντα χωρις να ξερουν αν ειναι ακριβα η φτηνα. Θυμαμαι το εβλεπα στην Αγγλια και συνηθως τα φτηνα βγαινανε το ιδιο καλα με τα ακριβα. Δε νομιζω πως με το να χρυσοπληρωσεις μια κρεμα θα δεις τεραστια διαφορα, ειναι περισσοτερο ψυχολογικο το θεμα. Αλλα οπως ειπα, αυτα που παιρνω με καλυπτουν, γενικα ειμαι φειδωλη στα εξοδα μου, οποτε δεν εχω λογο να σταματησω.
ninette
ninette

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5148
Ηλικία : 33
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικά για καλλυντικά περιποίησης Empty Απ: Γενικά για καλλυντικά περιποίησης

Δημοσίευση από vanessa Παρ Μάης 14, 2010 3:47 pm

Δεν έχω δει την εκπομπή πολύ θα το ήθελα. Αν έχετε κανένα λινκ ευπρόσδεκτο.
Προσωπο
Καθαρισμός:Γαλάκτωμα και λοσιόν της LIERAC
Κρέμα προσώπου πρωί: Deridium balance LIERAC
Κρεμα προσώπου βράδυ: Liftactiv HA night VICHY
Ματιών: Liftactiv HA eyes
Αντιηλιακό :VICHY 50+Πρόσωπο,30+ Σώμα.
Μασκες κάνω όποτε το θυμηθώ...Ότι να είναι.
Σώμα καθαρισμός:Lipicar-SYNDET-LA ROCHE POSAY ή Πράσινο σαπούνι.
Κρέμα δεν βάζω σχεδόν ποτέ στο σώμα. Μόνο εαν έχω πουθενα ξηρότητα. Έχω πάρει μια της Chanel που μου άρεσε 2 χρόνια την έχω και ακόμα να τελειώσει.

Γενικά τώρα που το βλέπω δεν χαλάω και πολλά για κρέμες.
Από ακριβές κρέμες έχω χρησιμοποιήσει chanel που είναι μαπα για την ηλικία μας (25-35)κατα τη γνώμη μου,
Guerlain η σειρά ενυδάτωσης Super Aqua είναι πολύ ωραία, αλλά με άρωμα οι κρέμες και είναι λίγο ακριβούτσικη.
Αυτές βασικά έχω δοκιμάσει από ακριβές εταιρίες.
vanessa
vanessa
Αρχηγοντίβα...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3417
Ηλικία : 34
Τόπος : Stin kosmara mou...
Ασχολίες : Polla kai diafora
Registration date : 21/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικά για καλλυντικά περιποίησης Empty Απ: Γενικά για καλλυντικά περιποίησης

Δημοσίευση από Invisible Παρ Μάης 14, 2010 4:20 pm

Εγω χρησιμοποιω ο,τι να'ναι παντως. Η πιο ακριβη κρεμα για το προσωπο που εχω παρει ειναι μια της avene νομιζω και μια της vichy που χρησιμοποιω τωρα. Εχω χρησιμοποιησει και της jonsons (3 ευρω απο το σουπερ-μαρκετ) και δεν βρισκω διαφορα απο τις αλλες. Αυτο που ξερω ειναι οτι το δερμα μου "συνηθιζει" τις κρεμες οποτε δεν μπορω να χρησιμοποιησω 2 συνεχομενα βαζακια απο την ιδια μαρκα γιατι δεν κανει τιποτα. Οποτε χρησιμοποιω εναλλαξ ειτε avene, vichy, apivita και αμα μου προτεινει καμια αλλη η αισθητικος του φαρμακειου. Οι χειροτερες κρεμες που εχω δοκιμασει παντως ειναι ολες της garnier και της clinique. Μου κανουν το δερμα χαλια. Κρεμα ματιων δεν χρησιμοποιω, ειχα παρει τη kirege (καπως ετσι τεσπα) απο περιεργια κυριως και δεν μου αρεσει καθολου. Το ιδιο και στα καθαριστικα προσωπου, και αυτα τα παιρνω εναλλαξ ειτε τον αφρο της la roche pochay, ειτε της vichy αν και ο δευτερος δεν μου αρεσει πολυ. Γενικα το σαπουνι και οι κρεμες για το προσωπο θελω να ειναι οσο το δυνατον αοσμα, γιατι λογω ασθματος με ενοχλουν οι μυρωδιες. Αντιηλιακο προσωπου παιρνω 30αρι ειτε Castalia ειτε Avene.
Στο σωμα αυτη την εποχη χρησιμοποιω αφρολουτρο και κρεμα dove (oπως και σαμπουαν μαλλιων) και ειμαι ευχαριστημενη.
Μασκουλες βαζω ο,τι βρω στο χοντο. Αλλα μια φορα στις 15 κανω μασκα με φυσικο αργιλο και τσιτωνει το δερμα μια χαρα.
Invisible
Invisible
azax...τα κανει αορατα

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3178
Ηλικία : 38
Ασχολίες : Το επαγγελμα του Ηρωδη!
Registration date : 24/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικά για καλλυντικά περιποίησης Empty Απ: Γενικά για καλλυντικά περιποίησης

Δημοσίευση από boufla Παρ Μάης 14, 2010 8:56 pm

τωρα βαριεμαι να λεω ενα ενα. σωμα δεν χρησιμοποιω τπτ. οτι βρω. δλδ κρεμες ποτε.

προσωπο χρησιμοποιω την σειρα της σεμπιουμ της μπιοντερμα.

γενικα ξοδευω απειρα λεφτα σε μαλακιες τετοιες. πλεον δεν παιρνω τπτ γιατι τα πεταω τζαμπα.
boufla
boufla

Αριθμός μηνυμάτων : 2302
Registration date : 23/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γενικά για καλλυντικά περιποίησης Empty Απ: Γενικά για καλλυντικά περιποίησης

Δημοσίευση από resident Σαβ Μάης 15, 2010 10:58 am

τελευταια δεν πολυασχολουμαι με το δερμα μου,αν κι εχω καλλυντικα στο σπιτι.Γαλακτωμα,λοσιον καθαρισμου και ενυδατικη παλιοτερα ειχα τη σειρα jojoba του body shop,τωρα εχω τη σειρα με βιταμινη Ε απο την ιδια αλυσιδα.Μου αρεσει πολυ η υφη τους(το δερμα μου ειναι κανονικο-ξηρο).Απο μασκες εχω παρει αρκετες φορες της apivita ή καμια φορα κανω πηλινγκ με γαλα-μελι-ζαχαρη.Κρεμες σωματος εχω απο το body shop με αρωμα white musk και brazil nut και της dove το στρογγυλο βαζακι,τις χρησιμοποιω οποτε θυμαμαι.Απο αλλες κρεμες εχω δοκιμασει της vichy(καλη ηταν η thermal s) και της roc μια με μεγαλο αντιηλιακο δεικτη που δεν μου αρεσε καθολου η υφη της(πολυ βαρια για μενα) κι απο την αισθητικο παλιοτερα μια της gatineau(καλη κι αυτη).Ακριβοτερη απο 30-35 ευρω κρεμα δεν εχω παρει,γενικα δεν ξοδευω πολλα σε καλλυντικα,ουτε οταν ημουν μονη μου,ουτε τωρα που εχω οικογενεια.Την εκπομπη που λεει η νινετ την εχω δει κι εγω εδω στο σκαϊ κι οντως ειναι πολυ καλη.Συγκρινει προϊοντα και αναλυουν τα συμπερασματα,πολυ διαφωτιστικα ολα.Κι εγω ,οπως δειχνει στην εκπομπη,δεν εχω δει διαφορά αναμεσα σε φθηνη κι ακριβη κρεμα,το θεμα ειναι να στρωνει καλα στο δερμα
resident
resident

Αριθμός μηνυμάτων : 778
Registration date : 05/12/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης