Gumnastiki!

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Απ: Gumnastiki!

Δημοσίευση από Kakos Lykos Την / Το Παρ Μαϊος 21, 2010 9:51 am

Παντως μ'αρεσει αυτο το φορουμ για τις ποικιλες γνωμες......στη μια δεν αρεσει τπτ γτ ειναι καλα με τον εαυτο της,στην αλλη αρεσει αλλα δε προλαβαινει,στην αλλη αρεσει και προλαβαινει,οι αλλες με ενα διαδρομο θα ηταν ευχαριστημενες κτλ......αχαχαχαχαχαχα

Εγω ημουνα 108κ στα 18 μου μεχρι που το πηρα αποφαση να αδυνατησω και ξεκινησα μια διατροφη 5 γευματων την ημερα απο την οποια ετρωγα τα 2 και ταυτοχρονα ετρεχα κοντα στα 3-3,5 χιλιομετρα με 5κιλα βαρακια στο καθε ποδι...το αποτελεσμα ηταν μεσα σε 2 μηνες να χασω 30 κιλα (τωρα οποιος θελει με πιστευει) το τιμημα ηταν να γεμισω ραγαδες στα πλευρα και στα μπρατσα μου...μετα γραφτηκα γυμναστηριο για να σφηξω (εκανα προγραμμα για γραμμωση οχι για ογκο) 3μηνη συνδρομη και μολις εληξε την σταματησα,οχι γτ δε μου αρεσε αλλα επειδη δεν ειχα λεφτα να την ανανεωσω,ειχα δει πραγματικα μεγαλη διαφορα μεσα στο 3μηνο,δε ξερω μαλλον φταιει το σωμα μου που ειναι πολυ γαματο και προσαρμοζετε στις συνθηκες!!!Τεσπα,μετα πηγα στρατο και ξαναπαχυνα και τωρα θελω να χασω 15κ....οποτε μαλλον θα ξαναξεκινησω το τρεξιμο στο gym!

Kakos Lykos

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 692
Τόπος : Fiji
Ασχολίες : I do very bad things.......and i do them very well!!!
Registration date : 30/03/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από Invisible Την / Το Τετ Ιουν 09, 2010 7:24 am

Loipon sto Pasalimani, panw stin plateia exoun valei ena swro organa gumnastikis, opou ta xrisimopoiei o kosmos entelws dwrean! Einai polu kala, eidika an den ntrepesai autous pou kathontai stin kafeteria apenanti kai se koitane! Exei plaka pantws

Invisible
azax...τα κανει αορατα

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3178
Ασχολίες : Το επαγγελμα του Ηρωδη!
Registration date : 24/07/2008

Δημοσίευση από Kakos Lykos Την / Το Τετ Ιουν 09, 2010 1:21 pm

ninette έγραψε:που το ξερεις καλε;;;
Ela twra pou to 3erw........to No1 esy eisai edw mesa....!!!

Telika isxuei auto gia ta organa?to akousa alla de to pisteua,mallon kaneis de 8a pigainei logo tou kosmou apentanti!!!

Kakos Lykos

Άντρας

Δημοσίευση από Invisible Την / Το Τετ Ιουν 09, 2010 2:35 pm

Ναι καλε ισχυει! Και ειχε και πολυ κοσμο που τα χρησιμοποιουσε κιολας!

Invisible
azax...τα κανει αορατα

Θηλυκό

Δημοσίευση από marmite Την / Το Δευ Ιουλ 12, 2010 7:11 pm

Τι όργανα ρε παιδιά? Αερόβιας ή βάρη?

marmite

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3838
Registration date : 21/07/2008

Δημοσίευση από Invisible Την / Το Δευ Ιουλ 12, 2010 8:58 pm

Για αυτα στο Πασαλιμανι ρωτας? Αν θυμαμαι καλα (γιατι εχει καιρο που πηγα) ειχε ποδηλατο, κατι αλλα σαν ελλειπτικο (η πως λεγεται αυτο,τεσπα), για κοιλιακους, διαφορα! Βαρη δεν θυμαμαι να ειχε, νομιζω πως οχι.

Invisible
azax...τα κανει αορατα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Invisible Την / Το Δευ Ιουλ 12, 2010 9:00 pm

Δες:

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=11424&subid=2&tag=8334&pubid=4466866

Invisible
azax...τα κανει αορατα

Θηλυκό

Δημοσίευση από boufla Την / Το Τετ Αυγ 18, 2010 4:16 pm

κι εγω θα αρχισω καποια στιγμη προς το παρον ακομα το σκεφτομαι, τουλαχιστον εκοψα το τζανκ φουντ. τα σπυρακια ομως παραμενουν σπυρακια

boufla

Αριθμός μηνυμάτων : 2302
Registration date : 23/07/2008

Δημοσίευση από marmite Την / Το Τετ Αυγ 18, 2010 6:50 pm

αρχίστε να γυμνάζεστε ρε παιδιά, μην το αναβάλλετε! Η άσκηση δίνει ζωή, ενέργεια, μειώνει τα mood swings και γενικά σου δίνει άλλον αέρα!!!

marmite

Θηλυκό

Δημοσίευση από boufla Την / Το Τετ Αυγ 18, 2010 8:16 pm

ναι εσυ καλα τα λες...

boufla

Αριθμός μηνυμάτων : 2302
Registration date : 23/07/2008

Δημοσίευση από resident Την / Το Τετ Αυγ 18, 2010 11:11 pm

η αληθεια ειναι οτι βελτιωνει τη διαθεση.Παλιοτερα που πηγαινα γυμναστηριο με το γιο μου το καταλαβαινα.Τωρα με 2 παιδια,μαγειρεμα για ολοημερο,διαβασμα του γιου και δικο μου,πού καιρος..

resident

Αριθμός μηνυμάτων : 778
Registration date : 05/12/2008

Δημοσίευση από Kakos Lykos Την / Το Πεμ Αυγ 19, 2010 4:56 pm

Gurisa kai sas briskw se pliri dialisi....re Boufla ti egine gamw to kerato????Gt de graftikes sto gym?mou fainete polla ''8elw'' exete alla perisoterra ''bariemai''....
Esy ninette an einai na pareis kapoia papoutsia na pareis ta reebok apo tin seira easytone (http://www.youtube.com/watch?v=qCHKXICefFw) me ta 1000!!!!

Telos oi diakopes (nta3ei 2-3 mpania 8a kanw akoma) opote twra xwnomaste ba8ia stin askisi kai stin diatrofi.Sto xwrio mou exasa 2 kila se 5 meres kai koimomouna 13 wres seri...

Oso gia kapoia askisi to podilato se fysiko peribalon einai apexto!!!alla stin a8ina simbibazese me tou gymnastiriou....To kolimpi den einai kai toso wraio gia tis gynaikes gt an exei kapoia kila parapanw fainete san na einai bodybuilder,anoigoun kai oi omoi tis..gamiseta.....ladies tre3imo koiliakous raxiaious liga bari gia na sfi3ei to sti8os kai liga barakia gia na min einai san sampreles ta xeria sas apo kei kai pera otan sfi3ete se ola auta ta seimeia meta 8a eiste sexbombs!Nta3ei uparxoun kai meres pou bariesai eleina na pas kai den pas alla de trexei tpt an to kaneis 1-2 fores tin ebdomada.

Kakos Lykos

Άντρας

Δημοσίευση από vanessa Την / Το Πεμ Αυγ 19, 2010 6:11 pm

Εγώ πάντως που κολυμπάω στη θάλασσα χειμώνα-καλοκαίρι δεν έχουν ανοίξει οι πλάτες μου.
Αλήθεια είναι βέβαια ότι ανοίγουν οι πλάτες αλλά σε ενήλικες όπως εμείς δεν γίνεται τίποτα,αυτά γίνονται όσο είσαι στην ανάπτυξη και αν φυσικά ξεσκίζεσαι στο κολύμπι.
Επίσης είναι αποδεδειγμένο ότι το κολύμπι είναι η καλύτερη άσκηση έβερ,εκτός του ότι γυμνάζει το σώμα ομοιόμορφα,δεν καταπονεί το σώμα όπως τα υπολοιπα αθλήματα όπως πολύ σωστά σημείωσαν και οι παραπάνω.
Το γυμναστήριο είναι λύση ανάγκης για όσους δεν έχουν άλλο τρόπο να γυμναστούν.
Εναλλακτική καλή είναι και ένα σπορ που σε εκφράζει να αρχίσεις γιατί το γυμναστήριο είναι βαρετό κατεμέ. Και το λέω εγώ που έχω 10 χρόνια μπαλέτο,8 χρόνια τέννις και 12 χρόνια κολύμπι στο ενεργητικό μου ε όσες φορές είχαμε προπόνηση στο γυμναστήριο βαριόμουνα...

vanessa
Αρχηγοντίβα...

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3418
Τόπος : Stin kosmara mou...
Ασχολίες : Polla kai diafora

Δημοσίευση από marmite Την / Το Πεμ Αυγ 19, 2010 9:50 pm

Διαφωνώ κάθετα με τον λύκο. Οι πλάτες δεν ανοίγουν σε ανεπτυγμένες γυναίκες. Δηλαδή ούτε σε παιδάκια ΚΑΝ αλλά τεσπα. Η γενετική προδιάθεση είναι το παν. Σιγά μην πάει μια κοπέλα 25+ ετών, αρχίσει κολύμπι και ανοίξει πλάτες. Δεν παίζει! Λίγο κράτει με την παραπληροφόρηση παρακαλώ!
Η βανέσσα τα λέει μια χαρά. Ο λύκος συγχωρείται λόγω του νεαρού της ηλικίας, αλλά μην ξεσαλώνεις κιόλας πουλάκι μου, έχουμε και άσχετο κόσμο εδώ που θα τα χάψει. Αυτά.

marmite

Θηλυκό

Δημοσίευση από Kakos Lykos Την / Το Πεμ Αυγ 19, 2010 10:23 pm

Re me douleuete?Den anoigoun oi plates sou an pigaineis kolimbitirio???
nta3ei ennoeite meta apo kapoia ilikia pou stamataei i anapti3i den anoigoun alla oxi kai den anoigoun ka8olou.......kai epeidi mallon egine mperdema,den ennoousa to aplo kolimpi alla na pas se kolimbitirio

Oso gia to podilato anti gia kolimpi to xeimwna to protimw 1000% kai as lete oti 8elete

episeis,symfwnw me tin vanessa gia to spor alla an den exeis lefta na to upostiri3eis (me dedomeno oti 8a kaneis auto pou 8es) tote pas gymnastirio

Kakos Lykos

Άντρας

Δημοσίευση από taso$_G Την / Το Παρ Αυγ 20, 2010 7:48 am

Συμφωνώ με marmite που συμφωνεί με vanessa
Επιπλέον οι πλάτες για να ανοίξουν θέλει πολύ δουλειά και δεν έχει σχέση με την ανάπτυξη, δεν αλλάζει ο σκελετός, απλά με το πολύ κολύμπι και κυρίως με την κατάλληλη άσκηση με βάρη αναπτύσσονται οι ραχιαίοι και τραβάνε τους ώμους προς τα πίσω, που κατά την προσωπική μου άποψη μια χαρά σέξι είναι και στις γυναίκες, το προτιμώ από το εντελώς αγύμναστο look των ώμων που συγκλίνουν προς τα εμπρός.

taso$_G
Κόντρα στο ρεύμα
Κόντρα στο ρεύμα

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3573
Registration date : 10/05/2007

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης